Головна » Статті » Побут

Щоденний спорт — норма життя

Автор: Сергій КРУЧИНІН
№17 від 23.05.2013

Минулої суботи у Воронькові у спортзалі школи вдруге проходили районні змагання з гімнастичного триборства серед збірних команд шкіл району на призи й кубок Михайла Корніяки. У програмі змагань підтягування на перекладині, віджимання від підлоги та на бруссях.

Результати цьогорічних змагань кращі за минулорічні у всіх трьох видах програми. Якщо в минулому році учасники виступали тільки в одному виді, то цього — у трьох, а потім за загальною сумою визначались переможці. Так, у підтягуванні на перекладині перше місце виборов Віталій Медін, учень 10 класу Кіровської школи, з результатом 24 рази, а в минулому році він підтягнувся 22 рази. Друге місце посів Микола Яровий, 11-класник з Воронькова, із результатом 21 раз. Третім став дев’ятикласник Іванківської школи Олександр Лінійчук — 19 разів.

У віджиманні від підлоги перше місце у одинадцятикласника Вороньківської школи Романа Списа — 85 разів, а минулого року Володимир Тітенко з Глибокого віджався 80 разів. Друге місце посів Дмитро Ламаш з Іванківської школи — 69 разів, третє — учень Вороньківської школи — 65 разів. Участь у змаганні взяв Михайло Корніяка. У свої 77 років він віджався 50 разів.

У віджиманні на бруссях переможцем став десятикласник Щасливської школи Володимир Молоканов з результатом 62 рази, в минулому році у Влада Юра було 51 раз. Другим став Віталій Бобрівник — десятикласник Вороньківської школи, 46 разів. Минулого року він теж виступав, але результат був 42 рази. Ну, і на третьому місці Максим Монзолевський, десятикласник Вороньківської школи, 45 разів.

А ось у триборстві перше місце з великим відривом виборов Володимир Молоканов з сумарним результатом 126 разів. Микола Яровий відстав від нього на 16 очок, а третє місце залишилось за восьмикласником Олександром Шкуренком із Іванкова з результатом 109.

У командному заліку переможцем стала вдруге поспіль команда Вороньківської школи, яка набрала 255 очок. Іванківська школа стала другою, набравши 241 очко. Ці дві школи виступали у повному складі. Переможці та призери нагороджені грамотами, медалями та грошовими винагородами.

Михайло Корніяка:

«Започаткувати змагання з гімнастичного триборства мене спонукав Григорій Тимофійович Білим, великий ентузіаст спорту, який дуже багато зробив для фізичного виховання молоді у нашому районі.

Часто чуємо нарікання на слабке здоров’я нинішньої молоді. А що робимо для того, щоб людина змалку звикала до здорового способу життя, дбала про свій гармонійний фізичний розвиток? Хотілося щось конкретне зробити в цьому напрямі — так народились ці змагання. Чому саме підтягування на перекладині та віджимання на бруссях і від підлоги? Бо ці вправи найдоступніші, їх може робити кожен у будь-якому місці і в будь-який час, вони формують фігуру. До речі, я не чув, щоб ще десь в Україні серед школярів проводили такі змагання. Ми перші і поки що єдині. Я дивився на підлітків, які брали участь у змаганні, і радів — вони вже «втяглися» в щоденне заняття спортом, і певен, що це стане нормою їх подальшого життя. Водночас, прикро було, що не з усіх шкіл учні взяли участь у змаганнях, але це не їхня вина, а тих, хто повинен не на словах, а ділом дбати про здоров’я нації».

Володимир Молоканов, Щасливе:

«Я постійно займаюся спортом. Бігаю, граю у футбол, займаюся на бруссях. Зараз роблю 10 підходів по 25 разів, а підтягуюсь 157 разів за десять підходів. Постійно збільшую навантаження, не палю, не п’ю. Ходжу займатися разом з друзями. Старші хлопці демонструють кращі результати, тому є до чого прагнути».

Роман Спис, с. Вороньків:

«Кожного дня ходжу на турніки та брусся, виконую силові та технічні елементи. Я вважаю, що кожен повинен займатися спортом, а не проводити п’ятницю і суботу в барі.

Як почав займатись спортом, відчув себе іншою людиною. Звичайно, я не палю і не п’ю. Мене підтримує моя дівчина, за що я їй дуже вдячний. Приходжу додому зі школи, вчу уроки, допомагаю по господарству — і йду займатися».

Категорія: Побут | Додав: svmarch (25.02.2016)
Переглядів: 554 | Рейтинг: 5.0/1